طراحی سایت

قالب وبلاگ

گروه امداد و نجات کوهستان

طراحی سایت


گروه امداد و نجات کوهستان
 
جمعیت هلال احمر استان همدان
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۱ توسط (روابط عمومی)

گفت آن گلیم خویش بدر می برد ز موج         وین جهد می کند که ، بگیرد غریق را

 

پیش گزارش پنجمین همایش امداد و نجات در غار


پنجمین اردوی تمرینی امداد و نجات در غار توسط انجمن غارنوردان و غارشناسان،  پس از سه روز به اتمام رسید، این برنامه با حضور 51 غارنورد از هفده شهر سراسر ایران  با حمایت کامل سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور انجام گردید.

 همایش مذکور در پایگاه امداد شهرستان شهریار که دارای دو سالن مجزا بود و به دستور قائم مقام سازمان امداد و نجات با لوازم مورد نیاز بطور کامل  تجهیز شده بود برگزار گردید.

21/10/91 روز اول توسط مربیان درقسمت عملی  اردو، تست توانمندی و تکنیکی از غارنوردان گرفته شد و با مرور متدد های خود امدادی ادامه پیدا کرد و در بخش تئوری شرکت کنندگان با تشکیلات فرماندهی امداد و چارت سازمانی آن آشنا شدند.

22/10/91 روز دوم آموزش امداد گروهی آغاز شده و انواع حمل های مصدوم در معابر تنگ غار تعلیم داده شد  و حمل مصدوم در فضا های عمودی  توسط تیم های آماده  به نمایش گذاشته شد.

23/10/91 توسط مربیان و کادر سرپرستی سناریوی نجات فرد مصدومی تهیه و غار فرضی به طول حدود 400 متر  با موانع، چاه ها و تونلهای موجود در پایگاه و طراحی سازه هایی از قبیل، معابر صخره ای و گذرگاه های تنگ و  کانالهای آب با  نصب  کارگاه های کانترویت، تیرول ها، ریبلی ها و دی بی ایشن ها توسط تیم فنی آماده شد. غارنوردان حاضر در همایش به سیزده تیم تقسیم شده و نقشه غار مذبور تهیه و دراختیار سرپرستان تیم ها قرارگرفت.

بزرگترین مانور امداد و نجات مصدوم در غار فرضی با حضور آقای دکتر احمد رضا شجیعی قائم مقام سازمان هلال احمر کشور برگزار گردید.

امداد گران غارنورد موفق شدند که مصدوم را با زمان دو ساعت و یک دقیقه به بیرون ازغار منتقل کنند  گزارش تکمیلی این برنامه همراه با جدول زمانبندی، بازدهی عملیاتی و نحوه اجرا و خروجی نرم افزاری برنامه بهمراه  نظرات فرماندهی و کمیته اجرایی ارائه خواهد شد .

هرکه عاشق نشود قطره ای در حال فناست           از فنایی که بقاء نیست، حذرباید کردنوشته شده در تاريخ شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۱ توسط (روابط عمومی)
نتایج انتخابات سومین مجمع عمومی هلال احمر شهرستان همدان:

              

۱- آقای  هادی غروی با ۱۲۸۴ رای

۲- خانم نازلی یونسی با ۶۷۸ رای

۳- آقای امیر کوشش با ۶۲۶ رای

۴- آقای ابوالفضل عظیم با ۵۳۵ رای

بازرس آقای آکو خدری با ۱۰۹۱ رای آوردند.

روابط عمومی تیم امداد و نجات کوهستان همدان این موفقیت را به آقای آکو خدری تبریک می گوید .


نوشته شده در تاريخ شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
در مورخه ۷/۱۱/۹۰ تعداد ۴نفر از اعضاء گروه امداد و نجات کوهستان همدان طبق تقویم ورزشی گروه در برنامه ای دو روزه  صعود موفقیت آمیزی به قله یخچال صاحب الزمان داشتند.

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نهم آذر ۱۳۹۰ توسط مسعود بهنامفر


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم مهر ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

در هفته های گذشته صعود های موفقیت امیزی به مسیر هایهاری روس -شیرین- ابشارها - قرارگاه با همراهی چند تن از دوستان کوهنورد همدانیمان داشتیم.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

در مرداد ماه سال جاری آقای هومن فرزانه کاری یکی از اعضای تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان همدان موفق به صعود قله کورژنفسکایا در کشور تاجیکستان شدند.


نوشته شده در تاريخ جمعه یازدهم شهریور ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
بنا بر اعلام سازمان امداد در پایان شهریور ماه سال جاری مسابقات تخصصی امداد در قسمت پسران و دختران برگزار می گردد.

این مسابقات در قسمت پسران پس از مراحل انتخابی در شهر اصفهان برگزار خواهد شد .

در ضمن لازمه حضور در این مسابقات داشتن گواهینامه دوره تخصصی می باشد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
در مورخ ۲۸/۵/۹۰ ااعضاء تیم امداد ونجات کوهستان همدان به همراه چند نفر از اعضاء گروه کوهنوردی خدایاری همدان در یک برنامه مشترک  دو روزه موفق به پیمایش كامل  دره اندرسم شدند .

 

 گزارش برنامه پيمايش دره اندرسم در ادامه مطالبادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
در دوشنبه شب حدود ساعت ۲۱ تیم اعضامی به کشور تاجیکستان پس از صعود موفقیت آمیز به قله کورژنفسکایا ( 7105 متر ) در میان استقبال همنوردان و دوستان وارد همدان شدند.

آقای هومن فرزانه کاری از مربیان گروه امداد و نجات کوهستان همدان در جمع این عزیزان موفق به صعود این قله گردیدند.

ضمن خسته نباشید و خدا قوت آرزوی موفقیت برای این عزیز را داریم .


نوشته شده در تاريخ سه شنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

     یکشنبه  شب گذشته  در پي تماس مسؤول پناهگاه دشت ميشان با کشيک امداد کوهستان جمعيت هلال احمر همدان مبني بر وجود فرد مصدومي در کوه اين تيم به منطقه اعزام شد.
     به گزارش روابط عمومي تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر همدان، نيروهاي امدادي کوهستان هلال احمر همدان با حضور در منطقه متوجه شدند عشاير منطقه در پي گشت زني، فرد مصدومي که به علت ضعف جسماني، افت فشارخون و آفتاب زدگي شديد قادر به پايين آمدن از ارتفاع نبوده است را يافته‌اند.
     عشاير پس از اطلاع به مسؤول پناهگاه و با همکاري وي مصدوم را به دشت منتقل کرده و با رسيدن اکيپ هلال احمر اقدامات امدادي براي رفع خطر صورت گرفت.
     گفتني است اين فرد مدت دو شبانه روز در کوهستان بوده و هيچگونه آب و غذا نيز به همراه نداشته است، از اين رو امدادگران جمعيت با انجام اقدامات لازم فرد را به اورژانس بيمارستان فرشچيان منتقل كردند.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه یازدهم مرداد ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

در مسابقات رقابت مهر جمعيت هلال احمر استان همدان تيم ملاير با كسب 8 مقام اول گوي سبقت را از رقبا ربود.
به گزارش روابط عمومي تیم امداد و نجات کوهستان جمعيت هلال احمر همدان، مسابقات رقابت مهر مرحله استاني طي دو روز متوالي به تفكيك شركت كنندگان خواهر و برادر و به ميزباني شهرستان ملاير برگزار شد.
معاون امور جوانان جمعيت هلال احمر استان در اين خصوص گفت : اين دوره از مسابقات با اهداف پرورش روحيه كار گروهي، مسؤوليت پذيري، تعامل و همدلي بين اعضاء و توانمند سازي آنها براي انجام فعاليتهاي امدادي و عام المنفعه و رشد و هدايت استعدادهاي بالقوه و تقويت معرفت ديني صورت گرفت.
مهدي رشادي بيان داشت : اين دوره از مسابقات با حضور 127 خواهر و 133 برادر از سراسر استان در شاخه‌هاي جوانان، دانشجويي، طلاب و روستايي و در رشته‌هاي امداد وكمكهاي اوليه، حفظ و قرائت قرآن كريم، چادر زني، آمادگي جسماني، مقاله نويسي، شعر، عكاسي و وبلاگ نويسي  برگزار شد.
 وي در ادامه افزود : پس از اتمام هر دوره، آزمون عملي در رشته‌هاي فوق الذكر با نظارت داوران خبره و متعهد استاني انجام گرفت كه به تفكيك شاخه‌هاي جوانان، دانشجويي، طلاب و روستايي نفرات و تيمهاي برتر مشخص گرديد كه ملاير 8 مدال طلا، نهاوند و تويسركان هركدام 4 مدال و همدان، اسدآباد، كبودراهنگ وبهار هريك 2 مدال طلا را به خود اختصاص دادند .
رشادي يادآور شد: در انتهاي مراسم ضمن تقديم لوح و هديه به برندگان، تيم و نفرات برتر براي شركت در مرحله كشوري به سازمان جوانان مركز معرفي شدند.
لازم به يادآوري است : مدال اخلاق اين دوره از مسابقات به تيمهاي خواهران اسدآباد و برادران تويسركان اهدا شد


نوشته شده در تاريخ شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
بوی بهاری ماه صیام ماه پربرکت و زیبای رمضان به مشام می رسد . حلول این ماه پر برکت بر تمامی اعضای تیم امداد و نجات کوهستان همدان - کلیه امدادگران و دوستان گرامی مبارک

 

در ضمن به اطلاع اعضای تیم میرساند جلسه گروه در ایام ماه مبارک رمضان روزهای دوشنبه ساعت ۷ عصر در محل ساختمان هلال احمر تشکیل می گردد .                                    

                                                                                                             التماس دعا


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان در مورخه ۰۴/۰۴/۹۰ پس از با خبر شدن فرد گمشده ای در ارتفاعات کمرلرزان شب شنبه یک تیم جستجوی زمینی به این ارتفاعات اعزام کرد پس از ناکامی این تیم در پیدا کردن فرد مورد نظر صبح روز یکشنبه مورخه ۰۵/۰۴/۹۰ دو تیم شامل یک تیم زمینی و یک تیم هوایی به منطقه اعزام شدند که پس از ساعاتی جستجو توسط اعزای تیم امداد کوهستان فرد مورد نظر پیدا شد و پس از انجام اقدامات لازم و کمکهای اولیه شخص توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.

 


نوشته شده در تاريخ شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
اين هفته اعضاء گروه در كنار مربيان گروه  امداد و نجات كوهستان شروع به صعود ديواره ابشار گنجنامه و تمرينات نجات از ارتفاع  کردند.هدف از این تمرین آمادگي هرچه بهتر اعضای جهت مقابله با حوادث احتمالي در كوهستان میباشد.

 

 

 

 


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)


درخواست برای جایگزینی

 GRIGRI 2  (D14 2B, D14 2G, D14 2D )

از شماره سریال 10326 تا 11136

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)
گروه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان همدان در مورخ ۲۰/۰۳/۱۳۹۰ با کمک تعدادی از کوهمردان و طبیعت دوستان برنامه پاکسازی دشت میشان را به انجام رسانید اما متاسفانه بعد از گذشت ۱ هفته از این طرح شاهد هیچگونه تغییری در جهت بهتر شدن وضع این منطقه نیستیم. با توجه به نزدیک شدن به تابستان و افزایش سفر به همدان و وجود تله کابین مردمانی بیشتری به دشت میشان هجوم آورده و باعث کثیف شدن و تخریب بیشتر این منطقه میشوند امیدواریم شرکت تله کابین به جزء فکر کردن به منافع شخصی و پر کردن جیب خود به فکر راه حلی مناسب جهت پاکسازی دشت میشان (زادگاه کوروش) باشد.


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

گروه امداد و نجات کوهستان جهت امادگی هر چه بهتر مقابله با حوادث کوهستان کلاسهای آموزشی خود را ویزه اعضای خود در سالن سنگ نوردی نیروی انتظامی بر گرار می نماید لازم به ذکر است که هر هفته کلاس أموزشی و تمرین این اعضاء در طبیعت زیبای الوند برگزار می شود.

 

 

 

عكسهاي قله الوند همئان

قله الوند همدان


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

قابل توجه تمامی کوهمردان و طبیعت دوستان عزیز

گروه کوهنوردی امداد و نجات کوهستان شهرستان همدان در نظر دارد در روز جمعه مورخه ۲۰/۰۳/۹۰ با همکاری علاقمندان به طبیعت پاکسازی دشت میشان را به انجام رساند لذا کلیه دوستانی که تمایل به پاکسازی دشت میشان و زیباتر شدن طبیعت آن منطقه دارند دعوت میشود که در مورخه فوق راس ساعت ۸ صبح در دشت میشان جلوی پایگاه هلال احمر حضور به هم رسانند.


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

در روز شنبه مورخ ۲۴/۲/۹۰ صعود سراسری به قله الوند همدان با ارتفاع ۳۴۲۸ متر به انجام رسید. افراد حاضر در برنامه از تیم های سازمان جوانان هلال احمر سراسر کشور به تعداد ۲۵۰ نفر بودند .

برنامه با حرکت در ساعت ۶ صبح از گنجنامه آغاز و پس از استراحتی کوتاه در دشت میشان تعدادی از افراد که توانایی صعود داشتند به سرپرستی آقای خدری به سمت قله حرکت کرده و پس از یک و نیم ساعت کوهپیمایی پا بر قله الوند نهادند .

همراهی این گروه را ۱۵ نفر از تیم امداد و نجات کوهستان همدان بر عهده داشتند .


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط (روابط عمومی)

در روز چهارشنبه مورخ ۲۱/۲/۹۰ مانوری در روستای ( گنده جین ) شهرستان کبودرآهنگ انجام شد که تمامی اعضای اجرای مانور را بانوان امدادگر بر عهده داشتند از جمله اجرای عملیات راپل از بالگرد و نجات مصدوم از چاه که برای اجرای چنین عملیاتی کلاس های فشرده توسط مربیان تیم امداد و نجات کوهستان همدان برگذار گردید .

ضمن خسته نباشید به مربیان و اعضای خواهران تیم امداد و نجات کوهستان همدان برای این عزیزان آرزوی موفقیت می نماییم .


نوشته شده در تاريخ یکشنبه یکم اسفند ۱۳۸۹ توسط (روابط عمومی)
ابزار پزل چيني هم به بازار آمد!!!!!خطر مرگ بويژه براي غارنوردان!!! . 
                
  ساعتي پيش برروي سايت Karstworlds.com خواندم كه  هشدار داده شده است كه برخي ابزار پزل در چين كپي شده است. و از آنجايي كه ايران از وارد كنندگان اصلي لوازم چيني است از تمامي دوستان ايراني كه به ورزشهاي كوهستاني مي پردازند تقاضا دارم جهت حفظ جان خود و جلوگيري از بروز حوادث ناگوار وسايل خود را از فروشگاههاي معتبر ابتياع كنند. بخصوص در  ميان اين ابزار چشمم به يومار و كرول افتاد كه جزو حلقه هاي اصلي اتصال غارنوردان برروي طناب مي باشد و استفاده از اين ابزار به معناي خطر مرگ مي باشد!!!

http://seacave.persiangig.com/image/gir/image1EN.jpg

بنا بر اين خبر اين ابزار با كمترين فشار در حالت نرمال باز شده يا ناكارامد مي شوند.

خبر از سایت : هم طناب


.: Weblog Themes By Pichak :.
 >تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
خرید بک لینک